O nás

Jak jsme začali obchodovat se sportovní výživou?

Začalo to zájmem o zdravou výživu a aktivní životní styl už v 90. letech. Jako rodina jsme se vždycky pohybovali ve sportovním prostředí. A ke sportu výživa prostě patří. U mě byl sport vždycky jen rekreační záležitostí. Zájem o výživu u mě začal už na základní škole. Možná proto jsem nakonec nastoupil na potravinářskou průmyslovku.

Měl jsem pocit, že se učím úplně něco jiného než jsem chtěl a nepatřil jsem zrovna mezi vzorné studenty. Až po letech mi došlo, že ty nekonečné hodiny chemie, mikrobiologie nebo technologie mi daly důležitý základ znalostí v oboru výživy. Vždycky mě bavilo běhat, na rekreační úrovni jsem si vyzkoušel i triatlon. Právě tenhle krásný sport mě přiměl strávit další hodiny studováním výživy ve spojitosti se sportem. 

5. ledna 2001 jsme jako rodina otevřeli obchod se sportovní výživou a doplňky stravy v centru Pardubic v obchodním centru Grand. Od té doby jsme stále na stejné adrese (jen jsme se přesunuli v rámci OC do jiných prostor). Ve stejném roce byla spuštěna první verze eshopu, na jehož stránkách právě jste.

Za těch skoro 20 let došlo k výraznému vývoji a změnám v oboru doplňků výživy. I my jsme prošli vývojem, různou obchodní spoluprací a rozšířením sortimentu. To zásadní se ale nezměnilo! Naše práce a obor kterému se věnujeme nás stále baví. Kromě doplňků výživy se věnujeme také prodeji GPS hodinek a sporttesterů (pulsmetry.cz) a fitness vybavení (vaseposilovna.cz)       

Současná verze eshopu sportovnivyziva.cz byla spuštěna v roce 2019. V tomto období došlo k výraznému rozšíření nabízených značek a sortimentu. Stále si ale zakládáme na tom, že nabízíme zboží pouze od renomovaných značek a prověřených dodavatelů. Zároveň sledujeme nejmodernější trendy. Našim zákazníkům tak garantujeme maximální kvalitu produktů a služeb.

Za kolektiv Sportovnívýživy.cz

Aleš Rohlík