Úvod Zajímá vás Ochutnáváme za Vás BCAA - USN Power Punch

BCAA - USN Power Punch

Označení BCAA znamená „branched chain amino acids“, v překladu „aminokyseliny s rozvětveným řetězcem“.  Přesněji se jedná o aminokyseliny: L-leucin, L-isoleucinL-valin.


Tyto aminokyseliny jsou nezbytné pro funkci lidského těla, patří do skupiny osmi nepostradatelných esenciálních aminokyselin, které ale naše tělo neumí vyprodukovat samo, vlastním přičiněním. Je nutné dodávat je tedy z vnějšku. Běžným, vyváženým stravováním dokážeme přijmout většinu nutné denní dávky BCAA, a to především konzumací mléčných výrobků, červeného masa, a v určitých dávkách v podstatě se vším, co obsahuje proteiny. Pokud je ale Vaše fyzická aktivita vyšší, je možné, že bez dostatečné suplementace nedokážete tělu poskytnout dostatečné množství těchto aminokyselin.

Co se v takovém případě děje?


Aminokyseliny tvoří bílkoviny a z bílkovin se skládá lidský sval. Z toho celých 35% aminokyselin jsou právě ty s rozvětveným řetězcem – BCAA. Bez dostatečného množství těchto aminokyselin lidský sval ochabuje, opadá a není schopen dostatečně plnit svou funkci, neboť v podstatě hladoví. Není ani schopen růst, nebo poskytovat tělu dostatek energie pro jakoukoli činnost. V běžném životě se nestává zcela běžně, že by tělo výrazně postrádalo BCAA. U sportovců a aktivních jedinců je to ale poměrně častý problém.


Jak poznáte, že nedodáváte tělu dostatek aminokyselin s rozvětveným řetězcem? Poměrně snadno. Ať už se věnujete vytrvalostním, rychlostním aktivitám, nebo spíše těm silovým, může u Vás poměrně nedlouho po zahájení aktivity nastat problém náhlé bolesti svalových partií, citelná únava svalu, pocit přetažení… důvodem s největší pravděpodobností bude právě nedostatek BCAA ve svalech. Jeho doplněním před zahájením aktivity, v případě potřeby pak během intenzivní aktivity, omezíte produkci kyseliny mléčné ve svalu, zajistíte dostatek stavebních látek pro podporu svalu, jeho pružnost a odolnost. Doplněním po ukončení aktivity pak zajistíte rychlejší regeneraci svalového aparátu a tím, samozřejmě, můžete zkrátit dobu jeho rekonvalescence.


Velmi často je užívání suplementů s vysokým obsahem BCAA doporučováno při redukčních dietách, neboť omezením energetických zdrojů za účelem snižování tělesné hmotnosti dochází ke ztrátám svalové hmoty. Suplementace BCAA tomuto jevu zamezit samozřejmě neumí, ale dokáže jej do určité míry omezit.


Jak vidno, jedná se o naprosto základní a důležitý doplněk každého sportovně aktivního člověka, ať už je jeho aktivita vytrvalostní, rychlostní, silová, či za účelem redukce váhy. Můžete sportovat bez proteinu, bez gaineru, můžete sportovat bez jakýchkoli doplňků stravy… můžete nakonec sportovat i bez suplementace BCAA… ale jedině tento případ se Vám zaručeně nevyplatí.


BCAA jsou na trhu dostupné v několika formách


Tablety – jejich nevýhodou může být velikost a obtížnost polykání, většinou nezůstáváte u jedné, maličké zrovna nejsou a je potřeba je dobře zapít. Někteří lidé mohou mít s polknutím tak velké tablety problém, navíc když je nutné nalít do žaludku hodně vody. Jejich vstřebatelnost je pomalejší, je nutné užít je alespoň 45 – 60 minut před tréninkem. Máte-li plánovanou aktivitu, je to určitě bez problémů, ale rozhodnete-li si jít na dvě hodinky zaběhat právě teď, nechce se Vám hodinu čekat, než začne BCAA působit. Jejich výhodou pak ale může pro mnohé být dobrá přenosnost, v každém batůžku se 3 až 6 tablet bez problémů schová, nepotřebujete k nim nic dalšího, kromě vody, kterou stejně máte vždy k dispozici.


Tekutá forma – výhodou je nepochybně rychlá a dobrá vstřebatelnost a rychlý nástup účinku. Nevýhodou může být přenosnost, o jednu plnou lahev v tašce na cvičení víc… jak pro koho. Variantou je velikost mega shot - jednorázová dávka tekuté formy. Do batůžku pohodlnější.

                                                                        


Instantní forma – dle mnohých uživatelů je ideální. Jedná se o instantní prášek, jednoduše jej nadávkujete do ručního shakeru a naředíte (buď doma, nebo až v posilovně) vodou. Můžete jej použít i jako samotný tréninkový nápoj. Vstřebatelnost je rychlá, nástup účinku okamžitý a navíc vítězí jak pohodlností konzumace, tak chutí.


BCAA Power Punch jsem vyzkoušela v příchuti meloun. Příprava je rychlá, dvě odměrky (v balení přibalena) do ručního shakeru, naředím vodou a dodbře protřepu. Já osobně volím menší množství, tzn. 500 ml, aby byl nápoj chuťově výraznější, protože je opravdu dobrý. Cca třetinu dávky vypiji okamžitě, třetinu přijímám v průběhu tréninku vedle nápoje a poslední díl si nechám po tréninku.

    

Užívání tohoto suplementu je na tělesné kondici podstatně znát. Když si vzpomenu na doby, kdy jsem BCAA coby doplněk výživy nepovažovala za důležitý, a absolvovala jsem veškeré pohybové aktivity bez něj, musím se usmát. Pamatuji si, že jsem byla vyčerpaná už po několika desítkách minut, že jsem musela přemlouvat tělo k funkčnosti, všechno mě bolelo při pohybu a ještě více po pohybu, každodenní tréninky nepřipadaly v úvahu, vzhledem k nutnosti nechat svaly déle regenerovat.


První BCAA jsem si pořídila na doporučení specialisty. Jeho účinkům jsem nepřikládala žádnou větší váhu a neočekávala jsem, že by snad měla být tato suplementace v něčem výrazná. Přiznám se, že prvotně mi to připadalo i jako zbytečná investice. Velmi hluboký omyl. Vaše tělo reaguje na pohyb lépe, vydrží déle, rychleji regeneruje. Na instantní formu jsem přešla po klasických tabletách a vyhovuje mi určitě více. Tablety upřednostňuji v případě docházení do posilovny, kdy každé volné místo v batůžku je pro mě výhodou a navíc mám cca 45 minut cesty, což odpovídá nástupu účinku. Ovšem při domácím tréninku si tuto formu nemohu vynachválit, už jen proto, že ranní tréninky začínám do 10 minut od probuzení, a takový rychlý nástup účinku od tablet prostě očekávat nemohu. S BCAA Power Punch se rozhodně už nehodlám loučit.


Mohu jej s klidným svědomím doporučit každému, kdo se o aktivní pohyb byť jen trochu zajímá a chce svému tělu dodat to nejzákladnější a nejdůležitější v tom nejlepším provedení.

Více informací o produktu USN BCAA Power Punch a možnost objednávky zde.

Novinky na e-mail

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.

Kontaktujte nás

sportovnivyziva.cz
OC Grand
Náměstí Republiky 1400
Pardubice

Tel.: +420 723 855 900
info@sportovnivyziva.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line, v případě technického výpadku pak nejpozději do
48 hodin.

© 2019, sportovnivyziva.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky